MOTOTRBO - Nowa Generacja Radiotelefonów

Od momentu premiery profesjonalnego systemu analogowo-cyfrowego MOTOTRBO, która odbyła się w marcu 2007 r., z jego zalet skorzystało już wielu klientów z całego regionu EMEA (obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę). Wśród najważniejszych korzyści należy wymienić podniesienie jakości połączeń oraz zwiększenie wydajności i opłacalności działania. Do chwili obecnej sprzedano już ponad 200 tys. radiotelefonów MOTOTRBO, dzięki czemu system ten wyraźnie wysunął się na prowadzenie jako preferowana platforma cyfrowa.

Łącząc największe zalety radiokomunikacji i technologii cyfrowej, system MOTOTRBO umożliwia Partnerom Motoroli zwiększanie przychodów, a także przynosi istotne korzyści ich klientom. Dzięki temu systemowi przedsiębiorstwa mogą obniżyć koszty infrastruktury nawet o 50% w porównaniu z podobnymi rozwiązaniami analogowymi i innymi rozwiązaniami cyfrowymi.

MOTOTRBO umożliwia jednoczesną pracę w trybach analogowym i cyfrowym. Pozwala to przeprowadzić stopniową migrację, która powoduje jedynie minimalne zakłócenia w codziennej pracy, a także zapewnia ochronę dotychczasowych inwestycji.

Najważniejsze cechy systemu MOTOTRBO

 • Wyższa jakość i większy zasięg łączności głosowej. W systemie wykorzystano cyfrową technikę korekcji błędów pozwalającą wzmocnić sygnał, którego siła spada wraz z odległością. Umożliwia to bezbłędną i praktycznie bezstratną transmisję głosu i danych na znacznie większym obszarze.
 • Tłumienie zakłóceń i szumów tła. Cyfrowe odbiorniki umożliwiają tłumienie wszelkich dźwięków, które nie zostały rozpoznane jako ludzki głos. Pozwala to uzyskać znacznie lepszą jakość dźwięku w miejscach o dużym natężeniu hałasu.
 • Dłuższy czas pracy akumulatora. Radiotelefony przenośne MOTOTRBO działają zazwyczaj o 40% dłużej pomiędzy ładowaniami niż urządzenia analogowe.
 • Poufność bez utraty jakości. Systemy cyfrowe pozwalają zapewnić poufność transmisji głosu i danych bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Wbudowane mechanizmy szyfrowania zapewniają użytkownikom wyższy poziom poufności i bezpieczeństwa.
 • Trwałość i wodoszczelność. Radiotelefony przenośne MOTOTRBO oraz niektóre mikrofonogłośniki spełniają pod względem szczelności wymogi standardu IP57 (tzn. mogą wytrzymać zanurzenie na głębokość 1 metra przez 30 minut).
 • Dwukrotnie większa liczba obsługiwanych połączeń. W systemie MOTOTRBO zastosowano technikę zwielokrotniania TDMA (Time-Division Multiple Access), która pozwala podwoić pojemność wykorzystywanego kanału bez ponoszenia kosztów związanych z uzyskaniem dodatkowych koncesji. Rozwiązanie to zapewnia większą elastyczność, umożliwiając prowadzenia kilku rozmów lub jednoczesne przesyłanie głosu i danych na tym samym kanale.
 • Rozszerzone funkcje transmisji danych. Wbudowany moduł GPS umożliwia monitorowanie osób oraz środków trwałych, takich jak pojazdy. Zintegrowana funkcja przesyłania wiadomości tekstowych umożliwia wymianę informacji między radiotelefonami a systemami dyspozytorskimi, urządzeniami z adresami e-mail oraz zdalnymi komputerami klienckimi podłączonymi do urządzeń radiowych. Ponadto radiotelefony oferują wbudowaną obsługę poleceń telemetrycznych, które umożliwiają zdalne uaktywnianie maszyn, czujników i bram. Jest to szczególnie przydatne w połączeniu z aplikacjami innych producentów lub systemami SCADA wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwa komunalne i produkcyjne.
 • Nowe funkcje cyfrowe. System umożliwia optymalizację łączności w zespołach przy użyciu modeli "jeden do jednego", "jeden do wielu" i "jeden do wszystkich" oraz funkcji sygnalizacji, takich jak identyfikacja PTT (push-to-talk), określanie priorytetów transmisji alarmowych oraz zdalne monitorowanie, wyłączanie i kontrola radiotelefonów.
 • Inteligentne akcesoria audio w technologii IMPRES. Dostępne akcesoria umożliwiają utrzymanie stałego poziomu głośności, pozwalając w ten sposób zoptymalizować jakość łączności radiowej.

 

Aplikacje

Oprócz około 1800 przedstawicieli Motorola ma także w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce ponad 100 akredytowanych partnerów tworzących aplikacje współpracujące z systemem MOTOTRBO. Zastosowanie w radiotelefonach funkcji transmisji danych umożliwiło opracowanie licznych rozwiązań, takich jak:

 • systemy automatycznego śledzenia pojazdów i obsługi dyspozytorskiej (AVL) z wykorzystaniem technologii GPS
 • usługi przesyłania wiadomości tekstowych
 • aplikacje do transmisji danych i telemetryczne
 • rozwiązania dla służb ratunkowych; nietypowe opcje sygnalizacji połączeń (np. opcjonalna karta sygnalizacji 5-tonowej)
 • rozwiązania wspomagające migrację.

 

 MOTOTRBO Nowa jakość pracy

 

Szukaj

Team Communications

Capacity Max