Wersja 1.2 już dostępna !

Aplikacja TrackDMR służy do pozycjonowania radiotelefonów Motorola Mototrbo na mapie cyfrowej. Dzięki tej aplikacji możemy stworzyć system monitoringu pojazdów lub innych użytkowników (np. patroli pieszych ) wyposażonych w cyfrowy radiotelefon z serii mototrbo.

1. MAPY

Obecnie aplikacja TrackDMR współpracuje z darmową mapą OpenStreetMap oraz Mapy Google w trybie online. Wymaga to aktywnego połączenia z Internetem na komputerze, na którym jest zainstalowana aplikacja. Moduł mapy został wyposażony w tryb pamięci podręcznej ( raz pobrany obszar mapy jest zapisywany lokalnie i do kolejnego wyświetlenia nie potrzebuje już połączenia z Internetem ).

2. Konfiguracja

Obsługa wielu stacji bazowych z kanałami revert GPS (kanał zwrotny GPS). Współpraca z funkcją rozbudowany GPS. Ustawianie globalnego i indywidualnego czasu odświeżania pozycji GPS. Definiowanie lokalizacji startowej oraz powiększenia.

3. Użytkownicy

Aplikacja na podstawie komunikatów ARS prezentuje aktywność radiotelefonów. Radiotelefony włączone są wyróżnione kolorem czarnym i umieszczane na górze listy użytkowników. Każdemu użytkownikowi możemy definiować dowolną nazwę oraz kolor markera, za pomocą którego będzie prezentowany na mapie. Aplikacja umożliwia również wyłączenie opcji GPS lub przestawienie czasu odświeżania dla wybranych użytkowników.

Najeżdżając wskaźnikiem myszy na użytkownika na mapie możemy odczytać czas ostatnio zgłoszonej pozycji oraz miejsce. Miejsce prezentowane jest jako pełny adres (nazwa ulicy z numerem , miasto) - tak jak na rysunku poniżej.

4. Historia i tworzenie raportów

TrackDMR współpracuje z bazą danych i zapisuje w niej wszystkie pozyskane pozycje GPS. Dzięki temu możemy w bardzo prosty sposób wywoływać przebytą drogę przez danego użytkownika w danym czasie oraz generować raport.

5. SMS - krótkie wiadomości tekstowe

TrackDMR obsługuje wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych - zarówno indywidualnych jak i grupowych. Dyspozytor z ekranu głównego ma dostęp do historii wszystkich smsów. Może również wyświetlić historię tylko dla wybranego użytkownika radiotelefonu.

6. Topologia systemu

Odpowiedni dobór i konfiguracja sprzętu może zmniejszyć koszt oraz znacznie zwiększyć wydajność systemu. Aplikacja TrackDMR wspiera następujące konfiguracje: 1 stacja bazowa - przesył głosu, danych z serwera ARS i danych GPS na jednym kanale radiowym. Wiele stacji bazowych - przesył danych GPS na osobnym kanale radiowym ( kanał zwrotny GPS ). Wiele stacji bazowych i przemiennik - przesył danych GPS na osobnym kanale radiowym przy pomocy funkcji rozbudowany GPS.

 

Chcesz przetestować aplikację TrackDMR ?  Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szukaj

Team Communications

Capacity Max

WAVE Work Group Comm.